Degustační sady rumů

4.9/5 - (15 votes)

Degustační sady rumů jsou v podstatě miniatury alkoholu, které jsou určeny k degustaci. Vhodné jsou pro ty, kteří si nechtějí kupovat velké lahve rumů a nebo chtějí nějaký nový rum vyzkoušet.

Degustační sady rumů

Tyto sady rumů jsou určeny pro všechny milovníky rumu, ale i pro ty, kteří s rumem začínají a nebo chtějí ochutnat něco nového. Díky těmto sadám není potřeba kupovat celé lahve, ale můžete si díky nim ochutnat něco nového a za stejnou cenu si dopřát několik ochutnávek rumů.

Existuje několik druhů degustačních sad a v tomto článku vám ukážeme ty nejoblíbenější degustační sady rumů, které eshopy s alkoholem nabízejí.

Spirit Explorers Club od Warehouse 1

Tato jedinečná degustační sada (chcete-li dárková sada), kterou prodává internetový obchod Warehouse 1 osloví zajisté všechny milovníky rumů. Jedná se o několik verzí, z nichž každá obsahuje jiné rumové vzorky. Balení obsahuje vždy 3 miniatury (3x 0,04 lit) rumů.

Barbados Foursquare

Tato sada obsahuje 3 miniatury (3x 0,04 lit) barbadoských rumů vyráběných v destilerii Foursquare:

 • R.L.Seale’s
 • Doorly’s 14 Y.O.
 • Foursquare ECS 2008

Barbados Doorly’s

Degustační set obsahuje 3 miniatury (3x 0,04 lit) barbadoských rumů značky Doorly’s:

 • Doorly’s X.O.
 • Doorly’s 8 Y.O.
 • Doorly’s 12 Y.O.

Jamaican Experience

Degustační set obsahuje 3 miniatury (3x 0,04 lit) jamajských rumů:

V internetovém obchode Warehouse 1 naleznete ještě další degustační sady rumů. Podívejte se na jejich kompletní nabídku.

Sběratelské album

Warehouse 1 si pro všechny, kteří si zakoupili degustační sady z jejich Spirit Explorers Clubu připravil sběratelské album, kam si můžete vkládat kartičky, které jsou součástí každé rumové sady.

Sběratelské Album
Speciální, na míru ručně vyrobené sběratelské album pro Spirit Explorers Club.

Rumové degustační sady od Alkohol.cz

I Alkohol.cz si pro své zákazníky připravil celou řadu degustačních sad rumů. Sučástí těchto setů je i rumový kalendář, který se každoročně prodává a jehož obsah vám v tomto článku také připravíme.

Degustační sady S.B.S

Z nabídky, kterou Alkohol.cz jsem pro vás vybrali degustační sady rumů od S.B.S, které jsou v poslední době velice populární. Aktuálně mají v nabídce 4 balíčky.

S.B.S Cask Strength Guyana 4×0,2l

Čtyři různě staré rumy z kolekce Single Barrel Selection, které byly vypálené v Guyaně a lahvované v Dánsku. S touhle prémiovou degustační sadou ochutnáte rumy, které se vyráběly a stále vyrábí Single Wooden Versailles Still. Podle všeho se rum touhle metodou vyrábí už jen na jednom místě na světě. 

V degustační sadě S.B.S Cask Strength Guyana najdete tyto rumy:

 • S.B.S Guyana 1990 
 • S.B.S Guyana 1994 
 • S.B.S Guyana 2001 
 • S.B.S Guyana 2003 

S.B.S Experimental Cask Series Mauritius 4×0,2l

Objevte 4 různé výrazy rumů z lihovaru Grays. S.B.S Experimental Cask Series vám umožní ochutnat rumy, které zrály v různých typech sudů.

 

Degustační sada S.B.S Experimental Cask Series Mauritius obsahuje:

 • S.B.S Mauritius 2010 – French Oak & Port Cask Matured
 • S.B.S Mauritius 2010 – French Oak & Moscatel Cask Matured
 • S.B.S Mauritius 2009 – French Oak & Chestnut Wood Matured
 • S.B.S Mauritius 2008 – French Oak & Port Cask Matured

S.B.S Experimental Cask Series Jamaica 2019 4×0,2l

Objevte 4 různé výrazy jamajských rumů z lihovaru Hampden. S.B.S Experimental Cask Series vám umožní ochutnat rumy, které zrály v různých typech sudů. 

S.B.S Experimental Cask Series Jamaica 2019 obsahuje tyto rumy:

 • S.B.S Jamaica 2019 – PX Cask Matured
 • S.B.S Jamaica 2019 – Madeira Cask Matured
 • S.B.S Jamaica 2019 – Bourbon Cask Matured
 • S.B.S Jamaica 2019 – Unaged

S.B.S Experimental Cask Series Jamaica 2014 4×0,2l

S.B.S Experimental Cask Series Jamaica 2014 obsahuje:

 • S.B.S Jamaica 2014 – Cognac Cask Finish
 • S.B.S Jamaica 2014 – Nordic Virigin Oak Finish
 • S.B.S Jamaica 2014 – PX Cask Finish
 • S.B.S Jamaica 2014 – Oloroso Cask Matured

Rumový kalendář 2021

Na závěr tu pro vás máme každoroční klasiku a tou je rumový kalendář. Tento rumový kalendář je jako klasický adventní kalendář, jenže obsahuje malé vzorky rumů. vychází každý rok a je o něj vždy velký zájem.

Nechte se překvapit každý den po dobu 24 dní a objevte nový rum v každý adventní den! 24 různých rumů z 24 různých zemí v 20ml mini lahvičkách. Tento krásný kalendář je dokonalým dárkem pro milovníky rumu a nadšence.

Rumový kalendář je vhodným dárkem pro všechny rumové nadšence. Některé rumy lze najít POUZE v tomto rumovém kalendáři. Díky tomuto kalendáři můžete během prosince a nejen během něj, ochutnat rumy z celého světa. Konkrétně pak ze 24 zemí. Součástí balení jsou i dvě degustační skleničky. Podívejte se na aktuální rumový kalendář 2021.

Pokud se Vám žádná z výše uvedených degustačních sad nelíbí, tak se podívejte na dárkové poukazy. Ty jsou rovněž velice oblíbené mezi dárky.

Rumový adventní kalendář 2022

I letošní verze adventního rumového kalendáře je skvělá a opět obsahuje rumové vzorky, skleničky a bloček na degustační poznámky.

Rumový kalendář 2022

Rumoví borci z dánské skupiny 1423.dk nám svými rumovými kalendáři 24 Days of Rum zpříjemnili advent už několikrát. V roce 2022 vybrali 24 parádních vzorků a oblékli do stylové zelené krabice. Každý prosincový den na vás čeká 20 ml kvalitního rumu. K tomu dvě degustační skleničky, abyste mohli vychutnávat v páru, a zápisníky na dojmy a hodnocení vzorků.

Rumový adventní kalendář 2023

POZOR! Už se připravuje letošní verze adventního rumového kalendáře 2023 je skvělá a opět obsahuje rumové vzorky, skleničky a bloček na degustační poznámky.

Pokud se Vám toto nezamlouvá, tak se podívejte na další alkoholické dárky a nebo na to, kde koupit miniatury alkoholu.

Podobné příspěvky