Klasické rumové drinky, které si můžete vychutnat doma

5/5 - (1 vote)

Žijeme v zajímavé době a protože virus COVID-19 stále mění všechny naše životy, místo toho, abychom chodili do barů, se ocitáme sevřeni doma a díváme se, jaký rumový drink si můžeme vyrobit s dodávkami po ruce nebo které lze snadno vyzvednout v místním obchodě s potravinami.

Pro ty, kteří si chtějí doma trošku užít, přinášíme pět rumových receptů na míchané drinky. Budete k tomu potřebovat jen pár základních nástrojů jako tyčový mixér, základní suroviny na míchání drinků a samozřejmě rum.

V každém receptu najdete i doporučení na konkrétní rum, který vás jak doufáme přiblíží k požadovanému chuťovému profilu pro potěšení z pití.

Daiquiri

Když jsem se zeptal svých přátel, jaké míchané drinky se jim vybaví ve spojitosti s rumem, tak nejčastější odpověď byla Daiquiri. Snadná příprava, běžné přísady a vše, co potřebujete je šejkr a dobrá sklenice a máte hotovo.

Počátky Daiquiri jsou kontroverzní, ale historie má své skromné ​​začátky spojené s Kubou a koktejlovými kluby v New Yorku. Tento jednoduchý nápoj inspiroval mnoho variací a doporučuji vám je prozkoumat, abyste našli svou oblíbenou variantu.

Složení Daiquiri

Postup přípravy Daiquiri

 • Přidejte rum, limetkový džus a cukrový sirup do šejkru s ledem a protřepejte, dokud dobře nevychladnou.
 • Přeceďte do vychlazené koktejlové sklenice.
 • Ozdobte limetkou.

Cuba Libre

Dalším doporučeným koktejlem je Cuba Libre nebo minus limetka klasický rum a cola. Tento koktejl, vytvořený na konci 90. let 20. století během španělsko-americké války, se stal oblíbený mezi americkými vojáky, kteří byli na Kubě. Netrvalo dlouho a nápoj se dostal do států a netrvalo dlouho a tento highball koktejl se stal základem v repertoáru mnoha rumových nadšenců.

Složení Cuba Libre

Postup přípravy Cuba Libre

Sklenici naplňte do poloviny ledem, nalijte rum a poté colu (pomáhá míchat rum). Plátek limetky vymačkejte do sklenice a poté přidejte na ozdobu.

Rum Old Fashioned

Rum Old Fashioned koktejl je obvykle vyrobena z Bourbonu, ale náhrada ve formě rumu v receptu vytváří stejný chuťový požitek. Slyšel jsem a četl doporučení používat nezralé destiláty pro tento koktejl, ale osobně si užívám starší rumy pro přidanou komplexnost chuti, kterou dávají pití.

Složení Old Fashioned rum

• 6 cl rumu – Doporučujeme Havana Club 7yAppleton Estate Rare 12 nebo Doorly’s XO 
• 1 kostka cukru
• 1 střik Aromatic Bitters
• 1 spirálka pomerančové kůry

Postup přípravy Old Fashioned rum

Smíchejte všechny přísady ve sklenici na míchání s velkými kousky ledu. Ingredience míchejte, dokud se kostka nerozpustí, poté přecedíte do sklenice. Přidejte jednu velkou kostku ledu a promíchejte. Přidejte pomerančovou kůru do sklenice.

Rum Sunrise

Rum Sunrise koktejl je další varianta tentokrát nahrazující tequilu rumem. Před mnoha měsíci to byl jeden z prvních základních koktejlů, které jsem se naučil dělat a stále je oblíbený, když si chci dát něco jednoduchého a chutného. Důležité je, aby rum nepřehlušil chuť šťávy a sirupu, ale aby se mísil a zesiloval.

Složení Rum Sunrise

 • 60 ml rumu vhodný je například Malibu
 • 15 ml cukrového sirupu s citronovou šťávou
 • 45 ml grapefruitového džusu
 • 15 ml grenadinu

Postup přípravy Rum Sunrise

Zkombinujte pomerančový džus a rum v šejkru a pořádně promíchejte. Nalijte tuto směs do sklenice s ledem. Přidejte grenadinu, aby klesla na dno sklenice a podávejte.

Potted Parrot – rumový drink

Poslední koktejl, který jsem si vybral je o něco složitější, ale Potted Parrot je klasický koktejl, který je chutným a osvěžujícím nápojem s přísadami, které snadno najdete ve většině domácích barů.

Složení Potted Parrot

Postup přípravy Potted Parrot

 • Naplňte míchací sklenici ledem.
 • Přidejte rum, Cointreau, citronovou šťávu, pomerančový džus a orgeatový (mandlový) sirup.
 • Protřepejte.
 • Nalijte do vysoké sklenice.
 • Ozdobte kolečkem citrusů.

Prohlédněte si Nejlepší rum do 1500 Kč v roce 2021, tyto rumy jsou skvělou základnou pro koktejly a rumový drink! Pokud si nejste jisti, kdy můžete po drinku usednout za volant, tak se podívejte na nejlepší alkohol testery.

Podobné příspěvky