Diplomatico Planas – recenze bílého rumu

5/5 - (1 vote)

Diplomatico Planas je bílý rum z Venezuely, který zraje 6 let v dubových sudech. Jedná se o velmi lehký a jemný rum s nádechem vanilky, medu a citrusů. Tato konkrétní značka rumu Diplomatico pochází z nejstarší palírny v Latinské Americe – El Guapo – kterou založil Don Pilar Maria Castro de Torres y Carrillo de Albornoz již v roce 1795. Tato rodina vede podnik dodnes! Pokud hledáte vynikající bílý rum, který se bude skvěle hodit do letních koktejlů nebo míchaných nápojů, ale také k pomalému popíjení, pak už nehledejte nic jiného než Diplomatico Planas!

Historie palírny Diplomatico

Lihovar Diplomatico založil v roce 1795 Don Pilar Maria Castro de Torres y Carrillo de Albornoz. Jedná se tak o nejstarší lihovar v Latinské Americe! Lihovar dodnes vede rodina Castrových, která se s nadšením věnuje výrobě vysoce kvalitního rumu.

Jednou z mých nejoblíbenějších věcí na Diplomatico Planas je, že je to skvělý bílý rum k samostatnému popíjení. Má lehkou a jemnou chuť s nádechem vanilky, medu a citrusů. Je ideální do letních koktejlů nebo míchaných nápojů, ale skvěle se hodí i na pouhé domácí odpočívání se sklenkou oblíbeného destilátu.

Jak chutná a voní Diplomatico Planas?

Diplomatico Planas je lehký a jemný bílý rum s nádechem vanilky, kokosu, medu a citrusů. Je ideální do letních koktejlů nebo míchaných nápojů, ale hodí se i k pouhému domácímu odpočinku se sklenkou.

Vůně Diplomatico Planas je velmi lehká, s nádechem vanilky a kokosu. Má čistou chuť, která je na sladší straně, aniž by byla příliš sladká nebo sirupovitá. Skvělý rum k samostatnému popíjení! 

Podobné příspěvky