Představujeme: Captain Morgan Black Spiced

Hodnocení rumu

Jedna z největších novinek za poslední roky bylo představení Captain Morgan Black Spiced – odvážnější převzetí vlajkové lodi kořeněného rumu Captain Morgan. Kořeněný rum je oblíbeným segmentem trhu, hlavně díky své jednoduché chuti a mísitelnosti – Captain a Cola jsou běžným pitím v barech. Captain Morgan si v tomto tržním segmentu užíval dominance, ale byl svědkem zvýšené konkurence značek jako The Kraken a Bacardi Oakheart.

Captain Morgan Black Spiced Rum je zaměřen na ty, kteří dávají přednost odvážnějším usrkáváním lihovin, jako je whisky a chtějí kořeněný rum, který dodá více chuti při míchání v koktejlech.

Captain Morgan Black se vyrábí z karibského rumu blackstrap a dalších přísad, jako je hřebíčkové koření a kasiová kůra. Po destilaci je dokončen ve dvojitě spáleném zčernalém dubu, který vyhlazuje koření a dodává znatelnější dubovou notu než originál. Je méně sladký, ale přesto nabízí spoustu hřebíčku a skořice a navíc hodně dubové vanilky. Chuť se značně liší od sladké verze.

Kromě pití doufá kapitán Morgan Black, že si najde cestu do vyvýšenějších koktejlů, jako je Old Fashioned. Uvidíme, jestli se to udrží, nebo zda si spotřebitelé budou i nadále spojovat značku Captain Morgan jako mixér pro colu a zázvorové pivo.

Podobné příspěvky