Jak pít rum jako šéf?

5/5 - (7 votes)

Jak pít rum? To je zřejmé, že? No …

Pokud je vaším jediným cílem přímá cesta k opilosti, pokračujte v tomto článku a možná si dokonce dopřejte malou sebereflexi. Pokud ale hledáte návrhy, jak z té jemné lahve rumu, kterou jste si koupili, získat co největší chuť, jste na správném místě (pokud nemáte láhev rumu, přišli jste také na správné místo).

Bez dalších okolků uvádíme několik klasických způsobů, jak pít rum.

Koktejlová hodina

Podle mých zkušeností je dobře vyrobený koktejl věcí radosti, kde všechny přísady tvoří dokonalou rovnováhu chutí. Nedávno jsem strávil několik hodin v jednom ze svých oblíbených barů. Během této doby jsem usrkával několik Daiquiri vyrobených z Trois Rivières Rhum Blanc – je to nezralý Agricole Rhum z Martiniku a je docela zářivý, velmi ovocný a plný chuti a má 50% alkoholu.

Svatá trojice rumu (rhumu v tomto případě), limetky a cukru, protřepaná ledem jen tolik, aby byla získána správná směs chladu, mixu a ředění, je teoreticky jednoduchá věc, ale připomnělo mi to, že v rukou zkušeného barmana je výsledek je vždy mnohem lepší, než součet jeho částí. Bylo to výtečné. A další tři potom…

Koktejly jsou hodně populární i na svatbě, jak si můžete přečíst v článku Alkohol na svatbu.

Recept na Daiquiri

Originální daiquiri je extrémně jednoduchý recept, který vyžaduje pouze tři běžné přísady. Je to také jeden z nejčerstvějších nápojů, které můžete udělat a nezbytný rumový koktejl, který by měl každý znát a ochutnat. 

Suroviny na Daiquiri

Postup přípravy Daiquiri

  • Přidejte rum, limetkový džus a cukrový sirup do šejkru s ledem a protřepejte, dokud dobře nevychladnou.
  • Přeceďte do vychlazené koktejlové sklenice.
  • Ozdobte limetkou.

Dobře vyrobený Daiquiri by měl mít příjemnou rovnováhu sladkého a kyselého a lze jej upravit podle vašeho osobního vkusu. Ideálně pak může vypadat takto:

Míchání? Ano! A ne, cola není zakázaná. 

Užívání rumu nemusí být výhradně v koktejlu. Jednoduché nápoje, jako je rum a cola, mohou být docela dobré, ale neobtěžujeme se s Kubou Libre a užívejte si, jak se vaše míra rumu přehlušuje ve vysoké sklenici plné ledu, limetky a coly.

Rum a zázvorové pivo?

Zajímavou kombinací je smíchání rumu a zázvorového piva, kterou jsem nedávno objevil a sám vyzkoušel.

  • Smíchal jsem dvojitou míru Mount Gay Black Barrel ve vysoké sklenici s kostkami ledu a přelil jsem to zázvorovým pivem a podává s plátkem pomeranče.

Rum a šťáva

Rum a jablečný džus fungují velmi dobře pro ty, kteří potřebují zdravější variantu alkoholických nápojů. Ale co Rum a tonik? Zkoušeli jsi to někdy? Udělejte si chvilku a udělejte si to sami – přesně tak, jak byste si vyrobili gin s tonikem. Můžete použít lehčí nebo nezralý rum. Kokosová voda má určitě také své zastánce a stojí za to ji prozkoumat.

Než se pustíme do konečného nápoje, připomeňme si, že pokud je rum, který pijete, tak špatný, že jej můžete konzumovat jedině tak, že jej namícháte, pak to děláte špatně. Vždy pracujte s něčím, co byste rádi popíjeli úhledně.

Rum a káva

Klasika! Rum a káva patří k sobě. Není to tak dávno, kdy jsme vytvořili informační článek Rum a káva? Ano! ve kterém doporučujeme k rumům kávu Black Insomnia. Na tu jsme se nyní podívali blíže a sepsali jsme recenzi na Black Insomnia kávu. Je to nejsilnější káva na světě, tak opatrně!

Samotný rum

Pokud jste se dostali na takovou úroveň, že si vychutnáváte rum samotný, tak jedině dobře. Ničím neředěná chuť a především vůně Vás může mile překvapit. Existuje spousta druhů rumů, kde každý z nich má něco speciálního – vůni, chuť, ale i barvu.

Samozřejmě můžete do rumu přidat kostku ledu. Meze se nekladou. Někdo dokonce přidává i trochu sody.

Zážitek z popíjení je v obou případech o něco snazší, ale potěšení, které z něj plyne, je na špičkové úrovni.

Jak pít bílý rum?

Nejlepší způsob, jak si užít bílý rum? Můžete jej namixovat v Daiquiri nebo Piña Colada, rozmixujte na Mojito, nebo si vezměte kvalitní láhev a popíjejte ji samotnou.

Jak pít tmavý rum?

Tmavý rum je nejlepší ochutnat samotný, popíjet ho v klidu, i když v některých koktejlech také dobře funguje. Při popíjení rumu pamatujte, že je u nás v ČR nulová tolerance alkoholu za volantem. Pokud tedy někam vyrazíte po ochutnávce rumů, tak použijte raději nějaký kvalitní alkohol tester, abyste si ověřili, že můžete řídit nebo ne 🙂

Jak pít kořeněný rum?

Kořeněný rum (Spiced Rum) je všestranný rum. Bude fungovat v mnoha nápojích, teplých i studených. Dodá i Vašemu tiramisu, jablečnému koláči a dalším dezertům, které vyžadují rum, pořádný šmrnc. Báječné že?!

Pokud vás zajímá pití rumu, ale chcete, aby byly cenově dostupné, podívejte se na náš článek: Nejlepší rum do 1500 Kč v roce 2021

Skleničky na rum

Při popíjení rumu je potřeba dbát i na správný výběr skla. Skleničky na rum Vám pomohou si lépe vychutnat popíjení rumu. Jsou důležitým doplňkem při vnímání vůní a barvy.

Podobné příspěvky